Jak radzić sobie z chorobami cywilizacyjnymi?

Choroby cywilizacyjne są zmorą współczesnego człowieka.

W wyniku ekspansji chorób cywilizacyjnych codziennie umiera tysiące ludzi.

Najważniejsze jest zapobieganie chorobom, promocja prawidłowego stylu życia oraz profilaktyka. Tylko systematyczne i długofalowe dbanie o zdrowie, które ma swój początek już w okresie dzieciństwa, może przynieść długotrwały oczekiwany efekt. Wielu ludzi podjęło już walkę z własnymi nawykami żywieniowymi i nałogami, uzyskując doskonałe efekty i poprawę stanu zdrowia.

Medycyna w istocie jest bezsilna w przypadkach kiedy wymagamy leczenia, ale sami nie eliminujemy bezustannie działającego szkodliwego czynnika, np. otyłości. Niestety ze względu na samonapędzające się błędne koło wyleczenie tych chorób wymaga ogromnego wysiłku. Należy pamiętać, że profilaktyka zawsze jest tańsza od leczenia!

Lekceważenie i brak wiedzy jest zgubny. Leczenie chorób, na który może dziś liczyć chory jest wyłącznie objawowe. Tabletki na astmę rozkurczają oskrzela, a tabletki na alergie hamują produkcje histaminy w komórkach. By wyleczyć chorego trzeba usunąć przyczynę choroby (patogen) z naszego otoczenia. Aż chce sie podejrzewać spisek firm farmaceutycznych, po co leczyć ludzi i niszczyć sobie rynek zbytu, gdy można dziesiątkom milionów ludzi sprzedawać po parę tabletek dziennie.

W rzeczywistości poczucie bezsilności służby zdrowia wynika z faktu, iż leczenie i opieka to jednie 10% zdrowia. Aż 52% sukcesu to nasz styl życia, 22% stanowi środowisko, a jedynie 16% genetyka.

Dr Jacek Roik ( lekarz roku 2005) w swojej książce ”Choroby cywilizacyjne” przedstawia nam sposoby radzenia sobie z tymi grożnymi jednostkami chorobowymi.

Najważniejsze to nie dopuszczać do powstawania takich chorób cywilizacyjnych jak: miażdżyca, nadciśnienie, udary mózgu, zawały serca, cukrzyca, schorzenia przewodu pokarmowego (nieżyt żołądka, zespół jelita nadwrażliwego, zaparcia stolca, choroba wrzodowa, nowotwory czy choroby psychiczne. A jeśli już do nich dochodzi to za wszelką cenę powinniśmy skutecznie przeciwstawić się chorobom cywilizacyjnym.

Okazuje się, że rak, który jest zaliczany do chorób cywilizacyjnych, nie zawsze oznacza wyrok. Najlepiej zawczasu pomyśleć o profilaktyce prozdrowotnej, ale jeśli się już przytrafi nowotwór, to nie należy popadać w rozpacz. Z tego co wiem, to wczesne wykrycie nowotworów, dobrze rokuje w kierunku całkowitego wyleczenia. Znam kilka osób, które miały raka prostaty i żyją. Zostali całkowicie wyleczeni.

Jak radzić sobie z chorobami cywilizacyjnymi ?

Jak być zdrowym i oprzeć się współczesnym chorobom ?

Tego wszystkiego dowiesz się z książki dr Jacka Roika pt. ” Choroby cywilizacyjne ” – kliknij

 Choroby cywilizacyjne