Co grozi osobom otyłym?

otyła kobieta

Otyłość jest bardzo złym zjawiskiem dla organizmu ludzkiego.

Choć daleki jestem od straszenia, to pokrótce chciałbym przedstawić główne zagrożenia dotyczące osób otyłych.

Po pierwsze, efektem otyłości może być zwiększony poziom cholesterolu we krwi (zwiększone stężenie ”złego ”cholesterolu – LDL oraz obniżenie tzw. ”dobrego cholesterolu – HDL)

Jak można temu przeciwdziałać ?

Zobacz: http://zdrowe.eu/jak-obnizyc-cholesterol

Miażdżyca naczyń krwionośnych to kolejne co może grozić osobom z otyłością. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do amputacji kończyny.

Następna kwestia to wzrost ciśnienia krwi, czyli tzw. nadciśnienie tętnicze, bardzo uciążliwa rzecz, która nie kontrolowana może doprowadzić do udaru mózgu, czy zawału serca. (http://gourl.org/wylew oraz http://gourl.org/zawal)

Udar mózgu powstaje bezpośrednio na skutek zatorów naczyń mózgowych.

Kolejna sprawa to choroba wieńcowa. Bezpośrednią przyczyną choroby wieńcowej jest przerost mięśnia sercowego oraz miażdżyca naczyń serca.

 Do tego wszystkiego dodałbym kamicę pęcherzyka żółciowego

(Ostropest antidotum na kamicę) oraz cukrzycę, która dominuje właśnie osób z pokażną nadwagą.

Osoby otyłe należą też do tej grupy osób, które najczęściej uskarżają się na bóle kręgosłupa. Dochodzi tu często też do stanów zapalnych kości i stawów. Nadmierna masa ciała mocno obciąża układ kostny otyłego i stąd tego dolegliwości i schorzenia.

Zobacz: Zapobieganie i leczenie chorób stawów

Warto również wspomnieć o słabej kondycji otyłej osoby, co objawia się zadyszką, dusznościami, problemami z oddychaniem. Krew jest niedotleniona i może dochodzić nawet do bezdechów. Serce jest mocno przeciążone.

Choć wiele mówi się na temat składników diety zwiększających aktywność seksualną, należy zdawać sobie również sprawę, co może zdecydowanie jej zaszkodzić. Jak czytamy w raporcie opublikowanym na łamach ”British Medical Journal” otyłość będąca wynikiem niezdrowego odżywiania i braku ruchu ma wyraźnie negatywny wpływ na zdrowie seksualne kobiet i mężczyzn. Autorzy raportu informują, że choć otyłe kobiety są mniej aktywne seksualnie, odsetek nieplanowanych ciąż jest w tej grupie czterokrotnie wyższy w porównaniu z kobietami utrzymującymi normalną wagę ciała, co w dużej mierze wynika z rzadszego stosowania przez nie środków antykoncepcyjnych. Otyli panowie nie zmieniają z kolei partnerek tak często jak mężczyźni szczupli, a dodatkowo są bardziej narażeni na choroby przenoszone drogą płciową i częściej miewają problemy z erekcją.

Najgorsze zostawiłem na koniec. Wymienię tu nowotwory i … niestety zgony. Im dłużej człowiek żyje w otyłości tym większe jest prawdopodobieństwo zgonu.

Nie martw się jednak, to ostateczność i wcale nie musi dojść do zgonu z powodu otyłości jeśli wcześniej zmienisz swój tryb życia i sposób odżywiania.

Dla osób które chcą szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy polecam sprawdzony naturalny preparat Untoxin – http://suplementy.zdrowe.eu/detox-spalanie-odchudzanie/

 

Żródło: British Medical Journal