Dieta surowa, wegetarianizm

dieta surowa

Niewątpliwie dieta oparta o nieprzetworzone owoce i warzywa jest najzdrowsza, ponieważ podczas obróbki, zawarte w nich składniki, nie ulegają zniszczeniu. Dieta surowa, to  właśnie dieta oparta o świeże warzywa i owoce. Według zaleceń lekarzy i dietetyków, powinniśmy zjadać codziennie przynajmniej 5 porcji różnych warzyw i owoców. Dieta surowa jest bogatym żródłem witamin, minerałów, bioflawonoidów, antyutleniaczy czy błonnika pokarmowego. Zdecydowanie przewyższa ona dietę opartą o produkty przetworzone. Jasno z tego wynika, że powinniśmy wzbogacić swoją dotychczasową dietę o świeże owoce i warzywa, soki czy naturalne koncentraty owocowe, jak np. Acerola C, Esencję Super Owoców i Ziół (zobacz: http://suplementy.zdrowe.eu/)

Więcej na temat diety surowej dowiesz się z e-booka: ” Dieta surowa, która jest… smaczna! ” – kliknij

 Dieta-surowa-ktora-jest-smaczna

Uważam, że dla człowieka najlepszą dietą są owoce i warzywa, pod warunkiem oczywiście zdrowych jelit, żołądka i innych organów układu pokarmowego. Ja mam problemy z tzw. zespołem jelita drażliwego i niestety nie mogę w całości stosować surowej diety. Jednak nie dla wszystkich jest ona wskazana. Jest spora grupa osób, która nie powinna, bez konsultacji z lekarzem, decydować się na ten rodzaj diety. Ja nigdy nie miałem potwierdzonych przez badania labolatoryjne i lekarza schorzeń, które mogłyby mnie wykluczyć z grona zwolenników tej diety. Nie mogę sobie jednak pozwolić na jedzenie wielu surowych owoców i warzyw.

Każdy z nas ma swoje ulubione dania, potrawy, które smakują mu najbardziej. Okazuje się jednak, że nasze, nabyte przez wieki, nawyki żywieniowe można bardzo łatwo zmienić i to z korzyścią dla organizmu. Większość osób jada oczywiście mięso pod różną postacią i tylko nieliczni mają odwagę całkiem przejść na dania wegańskie. Tu nie tylko chodzi o przyjemność jedzenia ale występują też obawy o stan swojego zdrowia. Nasuwa się pytanie, czy aby przechodząc na wegetarianizm, nie odbije się to na naszym zdrowiu? Autor publikacji ” Kuchnia weganki ”  zapewnia nas, że tak się nie stanie. Ponadto podaje on w jaki sposób możemy łatwo zmienić tradycyjne potrawy na wegańskie.

Poznamy zamienniki mięsa, mleka i innych produktów spożywczych a także dowiemy się dlaczego mleko i jego przetwory nie służą zdrowiu. Mleko, mięsne ciężkostrawne potrawy i inne niezdrowe dania pochodzenia zwierzęcego mogą zostać szybko zastąpione składnikami, daniami pochodzenia roślinnego. Co najciekawsze, zamienniki te będą podobne do oryginałów i tak samo smaczne.

Książka zawiera mnóstwo najrozmaitszych cennych przepisów kulinarnych i to takich, które służą zdrowiu a nie zatruwają nasz organizm.

Dlatego właśnie powinieneś zainwestować w tego ebooka i w swoje zdrowie już teraz – kliknij

 Kuchnia weganki

Wiele osób słyszało o wegetarianiżmie, inni próbowali nawet przejść na wegetarianizm a są i tacy, którzy są od dawna wegetarianami. Ja zaliczyłbym siebie do tej drugiej grupy. Kilkadziesiąt lat temu próbowałem przez kilka miesięcy obyć się bez dań mięsnych ale chyba pod wpływem niezbyt sprzyjającego otoczenia wróciłem do starych nawyków żywieniowych, co w póżniejszym czasie odbiło się na moim zdrowiu.

Nie było wówczas internetu, publikacji na temat wegetarianizmu, w ogóle mało się mówiło na temat odżywiania.

Dziś jest zupełnie inaczej, każdy zainteresowany wegetarianizmem może znależć mnóstwo ciekawych artykułów w prasie, w internecie czy sięgnąć też po literaturę.

Jeśli chodzi o publikacje na temat wegetarianizmu, to na pewno ciekawą pozycją jest książka pt. ” Wegetarianizm ” – kliknij

W zasadzie jest to książka dla tych, którzy nie wiedzą, czym naprawdę jest wegetarianizm i chcą poznać wszelkie fakty i mity z tym związane.

 Wegetarianizm

Przeciwnicy uważają jednak, że zdrowa dieta powinna być bardziej zróżnicowana i zawierać pełny zestaw składników. Szczególnie dotyczy to naszej strefy klimatycznej, gdzie przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, oprócz witamin, powinniśmy spożywać większą ilość tłuszczów. Według nich, oparcie się tylko i wyłącznie na diecie bazującej na surowych owocach i warzywach, może okazać się zgubne.