Jak mieć piękne, efektowne, a przy tym zdrowe i mocne paznokcie?

Zadbane paznokcie są wizytówką nie tylko pań ale również i panów.

Jednak, to głównie kobiety poświęcają coraz więcej czasu na ich pielęgnację i zdobienie paznokci. Należy wiedzieć, że zdrowe i dobrze odżywione paznokcie są podstawą do osiągnięcia zniewalającego i długotrwałego efektu stylizacji! Jeśli w naszym organizmie brakuje witamin i składników mineralnych odpowiedzialnych za ich stan, to żaden nawet najlepszy zakład kosmetyczny, nie sprawi, że nie złamią się w najmniej oczekiwanym momencie.

Łykanie naturalnych suplementów diety wzmacniających paznokcie, takich jak np. spirulina, to rzeczywiście jeden ze sposobów na zdrowe, mocne paznokcie.

  spirulina

Ja jednak chcę dziś zaproponować Państwu pewien zabieg, który pozwoli mieć nie tylko zdrowe, mocne paznokcie, ale też piękne i efektowne. Ten zabieg to manicure japoński, który jest hitem ostatnich lat w Polsce. Manicure japoński jednocześnie wzmacnia i upiększa płytkę paznokciową. Daje wspaniały efekt w postaci lśniących i naturalnie wyglądających paznokci. Czynność tę polecam szczególnie paniom o kruchych, rozdwajających się i łamliwych paznokciach. Manicure japoński to zabieg pielęgnacyjny, który polega na intensywnym nacieraniu płytki paznokciowej odpowiednimi substancjami: keratyną, witaminą A i E, pszczelim pyłkiem i krzemionką z Morza Japońskiego. W/w zabieg wydobywa naturalne piękno paznokci, dodając im blasku delikatnie różowej perły. Paznokcie staną się przy tym zdrowsze i mocniejsze. Dla uzyskania trwałego efektu zabieg najlepiej powtórzyć 3 razy w odstępach dwutygodniowych.

Więcej informacji na temat pielęgnacji i zdobienia paznokci znajdziecie w poradniku ” Piękne paznokcie Pielęgnacja i zdobienie”

  

Powinnyśmy też pamiętać, żeby zawsze podczas zmywania naczyń czy wykonywania jakichkolwiek prac domowych, np. mycia podłóg, czyszczenia toalety czy łazienki zakładać rękawiczki ochronne oraz najlepiej korzystać z ekologicznych środków czystości. To wszystko dla dobra i zdrowia naszych paznokci oraz ich ładnego wyglądu.

Życzę wszystkim pięknych, a przy tym zdrowych i mocnych paznokci.