Jak wyleczyć zapalenie pęcherza moczowego?

Kobiety częściej niż mężczyżni chorują na zapalenie pęcherza. Związane jest to z różnicą w budowie cewki moczowej. Kobiety mają krótszą i szerszą cewkę moczową od mężczyzn. Przez to bakterie o wiele szybciej docierają do pęcherza, wywołując jego zapalenie. Głównymi objawami zapalenia pęcherza moczowego są:

– częstomocz

– nagła potrzebą oddania moczu, nawet przy niewypełnionym pęcherzu

– pieczenie pochwy

– szczypanie, ból i pieczenie pod koniec oddawania moczu

– nieprzyjemny zapach moczu

– stan podgorączkowy.

Może się nawet zdarzyć, że moczu znajdą się ślady krwi.

Jak wyleczyć zapalenie pęcherza moczowego?

W cięższych przypadkach najlepiej udać się do lekarza, który przepisze antybiotyki, ewentualnie leki rozkurczowe czy przeciwzapalne.

W łagodnie przebiegającym zapaleniu pęcherza moczowego zazwyczaj nie są potrzebne antybiotyki, ani też żadne inne leki wydawane na receptę. Z reguły wystarcza wypicie ok. 3 litrów ilości wody i soku z żurawiny, wypłukują one nagromadzone w cewce moczowej bakterie. Jeśli mówimy o soku z żurawiny, to musi to być 100% sok naturalny, najlepiej bez żadnych konserwantów.

 Sok z żurawiny

Pomocny w stanach zapalnych pęcherza moczowego na pewno będzie też skrzyp polny.

Dodatkowo można zażyć środki przeciwbólowe. W trakcie infekcji nie zaleca się współżycia seksualnego, gdyż może ono doprowadzić do rozprzestrzenienia infekcji.

Można robić też nasiadówki w silnym naparze rumianku lub szałwii (30 g suchych ziół zalać dwoma szklankami wrzątku, parzyć pod przykryciem 5-10 minut, przecedzić i wlać do bardzo ciepłej wody w misce). Świetne rezultaty daje też ogrzewanie podbrzusza termoforem. Zaraz po takich zabiegach koniecznie trzeba położyć się do łóżka, aby nie wychłodzić organizmu.

Należy unikać napojów drażniących drogi moczowe: kawy, czarnej herbaty, alkoholu, mleka czekoladowego i napojów gazowanych.

Do czasu ustąpienia zapalenia najlepiej nie jeść pomidorów, ograniczyć cukier i ostre przyprawy.

Wiadomo, że nawracające infekcje pęcherza moczowego mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie nerek. Aby temu zapobiec warto sięgnąć po nowatorski, naturalny suplement diety – D-mannoza i żurawina, który wykazuje właściwości potwierdzone przez Europejską Organizację ds. Bezpieczeństwa Żywności. Wpływa on pozytywnie na pęcherz moczowy jak i na cały układ moczowy.

Jeśli masz problemy ze swoim pęcherzem, nie czekaj, zamów już teraz D-mannozę i żurawinę – kliknij!

Opakowanie starcza na 30-dniową kurację. Polecam.

preparat na pęcherz moczowy

2 komentarze