Masturbacja samotnych kobiet

Okazuje się, że liczba masturbujących się kobiet stale wzrasta i jest coraz powszechniejszym zjawiskiem na świecie. Z danych wynika, że aż 80% kobiet uprawia seks bez partnera. Wśród mężatek ok. 70% kobiet się masturbuje, a ok. 15% jest w stanie osiągnąć orgazm tylko podczas masturbacji.

W Polsce liczba kobiet się onanizujących jest o wiele mniejsza i na ogół jest tematem tabu.

Wiele samotnych kobiet żyjących współcześnie ma poważny dylemat oraz stoi przed wyborem pomiędzy całkowitą abstynencją seksualną i kumulowaniem się napięć seksualnych, a rozładowaniem potrzeby seksualnej w sposób naturalny, co zapewnia dobre samopoczucie i wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia fizycznego ale też i zdrowia psychicznego.

Według psychologów i seksuologów regularna masturbacja kobiet pozytywnie wpływa na kondycję narządów płciowych poprawia pracę układu krążenia oraz działa antydepresyjnie.

Pewnie tak jest, ale mogą też wystąpić pewne zakodowane nawyki i wyobrażenia zwłaszcza w młodym wieku, które się utrwalą i póżniej jest trudno osiągnąć satysfakcję podczas stosunku z partnerem. Dlatego uważam, że nie należy zbytnio przesadzać z masturbacją. Takie jest moje zdanie.

Polecam w tym temacie pewną wartościową publikację ” Niebezpieczeństwa onanizmu ” – kliknij i sprawdż 

 Niebezpieczeństwo onanizmu

Szczególnie młodym dziewczynom i chłopakom uzależnionym od masturbacji polecam świetny a przy tym tani poradnik ” Onanizm – Jak się z niego uwolnić ? ” – kliknij i zobacz jak szybko uwolnisz się od onanizmu

  onanizm

Według różnych żródeł podaje się, że w wieku powyżej 50 lat jest w Polsce ponad 50 % samotnych kobiet. Podejrzewam, że dla większości tych samotnych kobiet seks jest bardzo ważny. Można się domyślać, że w przypadku braku partnera dochodzi do masturbacji. Pewnie nie jedna kobieta woli się sama zaspakajać niż decydować się na przygodne kontakty seksualne z niesprawdzonymi partnerami. Takie jest życie…


Żródło: www.zdrowie.onet