Naturalne domowe sposoby zapobiegania chorobom układu oddechowego


Ostatnie zimy w Polsce są dość łagodne, a to przyczynia się do coraz liczniejszych chorób układu oddechowego w tym okresie.

Dziś pragnę przedstawić Państwu pewne zasady i naturalne domowe sposoby zapobiegania chorobom układu oddechowego, które stosuje i poleca moja znajoma.

W chwili, gdy poczujemy się osłabieni albo stwierdzimy podwyższenie temperatury, musimy jak najszybciej zadziałać, by nie dopuścić do rozwoju infekcji – w myśl zasady – ,,lepiej zapobiegać niż leczyć’’.

Bardzo ważne jest, byśmy wypijali jak największą ilość płynów, nawet do 2,5 – 3 l uwolnimy w ten sposób nasz organizm od toksyn, które zdecydowanie nie pomagają w walce z rozwijającą się chorobą. Wśród spożywanych płynów powinna znależć się spora ilość wody mineralnej /1-1,5 l/ i herbata z kwiatów lipy /ma ona właściwości rozgrzewające, pomoże nam w walce z bólem głowy i gorączką/. Możemy dodać łyżkę miodu, który ma działanie wykrztuśne, ale też zmniejsza ból głowy i gardła. Mleko z miodem, masłem, roztartym ząbkiem czosnku oraz szczyptą cynamonu od zarania polecany jest jako bardzo skuteczny napój wzmacniający, łagodzący bóle gardła, głowy, zwalczający katar. Syrop przygotowany ze świeżych malin ma właściwości obniżające temperaturę, wykrztuśne, przeciwbólowe i przeciwbakteryjne. Gdy dodamy do niego dziewanny, wzmocni nam błonę śluzową i zadziała przeciwwirusowo. Syrop można pić sam lub też dodać go do wody mineralnej, zielonej herbaty lub herbaty z lipy.

Polecam przede wszystkim naturalną aromatyczną zieloną herbatę z dodatkiem malin i truskawek – nie czekaj, kliknij i zamów ją natychmiast !

hernata zielona z malinami i truskawkami

Na pewno skutecznymi środkami przeciwbakteryjnymi i przeciwwirusowymi są przygotowane w domowych warunkach syrop z cebuli i syrop z czosnku.

W walce z infekcjami układu oddechowego niewątpliwie wskazane są inhalacje. Do parującej wody dodajemy kilka kropli olejku eterycznego. Przeciwzapalnie działają olejki: herbaciany, szałwiowy, lawendowy, różany, sosnowy, tymiankowy, z kwiatu pomarańczy czy z liścia laurowego lub z liścia fiołka. Inhalacje powinno stosować się 2-3 razy dziennie przez ok. 15 minut.