Niebezpieczny seks młodych kobiet

seks młodych kobiet

Okazuje się, że coraz częściej do inicjacji seksualnej wśród polskich dziewcząt dochodzi już poniżej 15 roku życia. Jest to tym bardziej grożne, że młode kobiety uprawiają niebezpieczny seks z wieloma partnerami i to bez żadnych zabezpieczeń. Konsekwencją uprawiania niebezpiecznego seksu bez zabezpieczeń może być zajście w niechcianą ciążę lub co gorsze ryzyko zakażenia grożnymi chorobami takimi, jak AIDS czy nowotwór szyjki macicy wywołany przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Wszystko na to wskazuje, że to właśnie wirus brodawczaka jest już groźniejszy niż AIDS. W ostatnich latach dramatycznie szybko rośnie liczba zachorowań na raka szyjki macicy. 

Na przestrzeni ostatnich 20 lat wzrosła liczba zachorowań wśród młodych kobiet na raka szyjki macicy. W latach 90. odnotowywano 192 przypadki rocznie, a w latach 2007-2008, było to już ponad 300 przypadków rocznie. Pewnie teraz zachorowań jest jeszcze więcej…. 

To jest straszne… A jeszcze gorsze jest to, że ta młodzież edukuje się przez Internet. Lekcje prowadzone przez nauczycieli z edukacji seksualnej są zbyt ogólnikowe i nie poruszają wielu istotnych zagadnień związanych z zagrożeniem zdrowia i życia młodych kobiet. Gdyby pokazać im zdjęcia np. kłykcin kończystych, wówczas nastolatkowie zmienili by zdanie co do inicjacji oraz zabezpieczania się podczas stosunku. 

Drogie dziewczyny, w trosce o wasze zdrowie chciałbym przypomnieć jak istotnym, aktualnym i coraz poważniejszym problemem wśród młodych kobiet jest rak szyjki macicy. To przerażające, że w porównaniu z innymi krajami UE tak bardzo jesteśmy w tyle, przez brak wiedzy i świadomości wiele z Was płaci najwyższą cenę. Rak szyjki macicy jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet pomiędzy 25-35 rokiem życia, jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje całkowite wyleczenie! Pamiętajcie, że regularne badania profilaktyczne, obowiązkowa cytologia uchroni każdą z Was przed tą niebezpieczną chorobą! 

 

Źródło: dziennik.pl