Przerzuty nowotworów

Wiemy już, że komórki nowotworowe za pomocą naczyń krwionośnych mogą rozprzestrzeniać się w zasadzie po całym organiżmie. Według licznych badań możemy określić najczęstsze kierunki rozprzestrzeniania się nowotworów i podać narządy, w których najczęściej pojawią się te przerzuty.

Zobacz tabelę poniżej:

 KIERUNKI ROPRZESTRZENIANIA SIĘ NOWOTWORÓW

Jak na razie nie znaleziono skutecznego antidotum na choroby nowotworowe, które obecnie dotykają coraz większej grupy osób, zwłaszcza w wieku starszym.

O tym jak grożne dla naszego zdrowia i życia są nowotwory wszyscy wiemy. Mniejsze zagrożenie dla życia jest wówczas gdy rak rozwija się tylko w obrębie swojej torebki. Gorzej jest, jeśli dochodzi już do przerzutów nowotworów, czyli do takiej sytuacji, w której grupa komórek nowotworowych odrywa się od pierwotnego guza i wędruje z krwią do innych narządów. Faktem jest, że takie przerzuty mogą trwać przez długi okres czasu, jednak przy spadku odporności organizmu czy przy przewlekłym stresie może nastąpić ich gwałtowny rozwój.

Czy jest jakaś szansa, aby zapobiec przerzutom nowotworowym ?

Rozliczne badania naukowe potwierdzają, że spożywanie żywności bogatej w antyoksydanty może przeciwdziałać przerzutom nowotworów. Chodzi tu głównie o takie warzywa i owoce jak: kalafior, brokuły, kapusta, winogrona. Ekstrakt ze skórek winogron potrafi tak działać na komórki rakowe, że te ulegają samozniszczeniu.

Największą rolę w przeciwdziałaniu przerzutom nowotworów odgrywają jednak naturalne suplementy diety, zawierające największe ilości antyoksydantów.

Mowa tu przede wszystkim o Soku Noni – kliknij

 SOK NONI

 

Pamiętaj raka można pokonać – kliknij i zobacz jak można tego dokonać

 

Żródło: Zioła dla Zdrowia