Upławy – nieprawidłowa wydzielina z pochwy

Z upławami mamy do czynienia, kiedy wydzielina z pochwy wskazuje na infekcje miejsc intymnych kobiety. Upławy to nieprawidłowa wydzielina z pochwy wywołana przez stan zapalny samej pochwy i/lub kanału szyjki macicy, jamy macicy lub też jajowodów.

Najczęstszą przyczyną upławów jest niedostateczna higiena zewnętrznych narządów płciowych, ale również bakterie lub inne czynniki chorobotwórcze przenoszone podczas stosunku płciowego. Niekiedy też występowanie upławów spowodowane może być przez nietolerancję krążków dopochwowych jako środka dopochwowego, albo też w wyniku przerostu błony śluzowej szyjki macicy.

Fakt występowania upławów nie należy lekceważyć, jeszcze z jednej ważnej przyczyny. Otóż występowanie upławów, może wskazywać na zaistnienie chorób nowotworowych pochwy i macicy.

Pamiętajcie, zawsze przy wzmożonym wydzielaniu śluzu najlepiej udać się do lekarza. Jeśli nastąpiła infekcja, to zaleci on leczenie antybiotykami czy lekami przeciwzapalnymi.

Można też, zwłaszcza na początku występowania upławów, sięgnąć po globulki dopochwowe, Iladian Direct Plus lub też zastosować naturalne metody leczenia, np. zioła medycyny chińskiej znane od tysięcy lat.

Przyczyną upławów mogą też być infekcje grzybiczne, świadczy o tym jasnozielony kolor wydzieliny. Bardzo wyczerpująco temat zagrożeń grzybicznych, w tym drożdżycowych został potraktowany na stronie: http://modanazdrowie.blogspot.com/2014/03/grzybice-drozdzyce-powaznym-zagrozeniem.html

Jeśli już mówimy o innych kolorach upławów, to:

– barwa jasnoszara wydzieliny świadczy o występowaniu bakterii w pochwie kobiety

– kolor żółtobiały, żółtozielony lub jasnobrązowy wydzieliny, do tego zaczerwienienie i podrażnienie błony śluzowej, to typowe objawy wskazujące na występowanie rzęsistkowicy

– barwa żółta, z poprzedzonym pieczeniem i swędzeniem pochwy, może wskazywać, że niestety mamy do czynienia z chorobami wenerycznymi

– typowo białe zabarwienie wzmożonych upławów związane jest marzeniami erotycznymi najczęściej młodych dziewcząt i nie jest to oznaką choroby.

Aby przeciwdziałać stanom zapalnym pochwy, sromu, szyjki macicy warto sięgnąć po naturalne produkty takie, jak:

V-gel Himalaya – kliknij i zobacz opis