Zabiegi poprawiające wygląd narządów płciowych kobiety ze względów medycznych i seksualnych

narządy płciowe kobiety

Coraz więcej kobiet, korzysta z zabiegów medycznych, aby poprawić wygląd i przywrócić dawne funkcje swoim narządom płciowym. Szacuje się, że w Polsce dokonywanych jest kilkadziesiąt tysięcy takich zabiegów. Najczęściej na tego typu operacje decydują się młode Polki w wieku 20-30 lat. Nie chodzi tu tylko o względy medyczne, ale również o taką poprawę wyglądu narządów intymnych, aby podobać się partnerowi i mieć większą satysfakcję z seksu.

Do niedawna najczęstszym zabiegiem było zwężanie pochwy, czyli przywrócenie napięcia mięśniom oraz zmniejszenie średnicy wejścia pochwy i jej samej. Waginoplastyka, bo tak się nazywa ten zabieg, jest skierowany głównie do kobiet po porodzie naturalnym, które doznały pęknięcia i rozciągnięcia pochwy oraz krocza, ale również do tych pań, które mają rozciągniętą i obniżoną pochwę, np. na skutek starzenia się organizmu. Zabieg taki trwa od 30 do 90 minut.

Labioplastyka to z kolei zabieg, który dotyczy zmiany kształtu warg sromowych. Chodzi tu o duże, zdeformowane czy asymetryczne wargi sromowe mniejsze. Kobiety z takimi defektami nie tylko wstydzą pokazać się partnerowi, ale mają też problemy z bolesnymi podrażnieniami np. podczas jazdy na rowerze. Labioplastyka trwa zazwyczaj 20-45 minut.

O liporedukcji mówimy w przypadku zabiegu zmniejszającego wypukłość wzgórka łonowego. Defekt ten szczególnie nie podoba się szczupłym kobietom, bo zwiększony wzgórek jest widoczny pod bielizną. Zabieg taki trwa od 30 do 60 minut.

Hymenotomia, czyli usunięcie błony dziewiczej to kolejny zabieg, na który decydują się panie z bardzo twardą i utrudniającą inicjację seksualną błoną. Można tu też wspomnieć o tych kobietach, które się boją bólu towarzyszącemu przerwaniu błony dziewiczej podczas pierwszego stosunku. Zabieg usunięcia błony dziewiczej trwa od 10 do 20 minut.

Wykonuje się też zabiegi odtworzenia błony dziewiczej. Zabieg taki trwa ok. 15 minut i jest przeprowadzany głównie u tych kobiet, które są ofiarami gwałtu, ale też i u takich, które urodziły się bez błony dziewiczej albo mają błonę zdeformowaną.