Zapobieganie i leczenie łupieżu

Z łupieżem ma do czynienia coraz więcej ludzi na świecie. Staje się on powoli powszechną dolegliwością, ponieważ dotyczy już ponad 10% populacji ogólnej. Łupież dotyka szczególnie płeć brzydszą. Występuje on najczęściej u osób w wieku 10-20 lat.

Ci, którzy mieli lub mają obecnie do czynienia z łupieżem, wiedzą jak nieprzyjemna jest to dolegliwość. To ciągłe złuszczanie się zrogowaciałego naskórka w obrębie owłosionej skóry głowy jest nieprzyjemnym doznaniem i widokiem dla osoby mającej łupież jak i dla osób najbliższych. Szczególnie łupież uwidacznia się na ciemnym tle włosów, czy też ciemno zabarwionych ubraniach, co jest bardzo nieestetycznym wrażeniem, a dodatkowo utrudnia dobór koloru ubrania osobom z łupieżem.

Osoby z łupieżem mogą odczuwać niekiedy świąd.

Te drobne płatki, łuski występujące na owłosionej głowie mają najczęściej zabarwienie srebrzysto-popielate. Mówimy wówczas o występowaniu tzw. łupieżu zwykłego, suchego. Jeśli łuski są tłuste i mają barwę żółtawą, stan taki określamy łupieżem tłustym.

Łupież suchy może trwać kilka lat, a niekiedy nawet przez całe życie.

Niekiedy, a szczególnie w wieku dorastania, łupież zwykły może przekształcić się w łupież tłusty.

Na początku występowania łupieżu łuski znajdują się tylko na szczycie głowy, póżniej rozprzestrzeniają się na jej boczne powierzchnie. Może się też zdarzyć, że łupież, szczególnie tłusty, w którym znaczącą role odgrywa nadmierna produkcja łoju, spowoduje wypadanie włosów.

Duży wpływ na rozwój łupieżu ma niewątpliwie grzyb (drożdżak)z gatunku Malassezia furfur.

Wprawdzie grzyb ten występuje i na zdrowej skórze, jednak jego nadmiar może prowadzić do zachwiania równowagi między grzybem a odczynowością skóry głowy, co w konsekwencji prowadzi do rozwoju łupieżu.

Zapobieganie łupieżowi, a szczególnie leczenie łupieżu opiera się na usuwaniu łusek i zwalczaniu drożdżaka Malassezia furfur.

Ważne jest też pielęgnacja skóry i włosów. Chodzi tu o mycie głowy, które działa wspomagająco, poprzez usuwanie łoju i łusek. Należy do tego celu używać łagodnych naturalnych szamponów takich jak przeciwłupieżowy szampon z czarnuszką Vatika.

Jest to innowacyjny, chroniony prawem patentowym szampon przeciwłupieżowy, hamujący wypadanie włosów.

Szampon ten dokładnie myje głowę, świetnie pielęgnuje włosy, wzmacnia mieszek włosowy i co najważniejsze chroni przed nadmiernym rozwojem grzybicy. Główne aktywne składniki szamponu to: czarnuszka, jogurt, olejek z drzewa herbacianego, mięta. Jeśli liczysz na doskonałe efekty przeciwłupieżowe to bezwzględnie zastosuj specjalny Szampon z czarnuszką przeciwłupieżowy Dabur Vatika – kliknij i sprawdż

szmpon przeciwłupieżowy z czarnuszką

Cena szamponu jest bardzo przystępna.

Warto więc zainwestować te nieduże pieniądze, aby pozbyć się łupieżu raz na zawsze.

Źródło: Pharmena